برنامه سخنرانان کلیدی دومین کنفرانس ملی بازی های رایانه ای فرصت ها و چالش ها

به منظور افزایش بار علمی کنفرانس و با پیگیری‌های انجام شده از سوی کمیته برگزارکننده، در این دوره از کنفرانس سعی می‌شود از حضور پژوهشگران برتر بین‌المللی در حوزه بازی‌های ویدیویی استفاده شود. پژوهشگران و علاقمندان به حوزه بازی‌های ویدیویی می‌توانند با ارسال مقالات و شرکت در این کنفرانس، به طور مستقیم از تجربیات این پژوهشگران بهره‌مند شوند. لازم به ذکر است که به علت حضور اساتید خارجی در این دوره از کنفرانس، جلسه‌های ارائه‌های شفاهی قسمت فنی به دو بخش انگلیسی و فارسی تقسیم خواهند شد. در ادامه به معرفی پژوهشگرانی که تاکنون با شرکت در کنفرانس موافقت کرده‌اند، پرداخته می‌شود.

دکتر نور شاکر (Noor Shaker) محقق پسادکتری و استادیار دانشگاه آلبورگ کوپنهاگن دانمارک است. زمینه تحقیقاتی دکتر شاکر پیرامون نحوه تولید بازی‌های شخصی‌شده (بازی‌هایی که از طریق تعامل با بازیکن خود را تکمیل می‌کنند) و بازی‌های سرگرم‌کننده است. دکتر شاکر در تحقیقات خود از روش‌های مختلف هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، داده‌کاوی، و تعامل انسان و کامپیوتر استفاده می‌کند. وی همچنین نویسنده اصلی کتاب «تولید رویه‌ای محتوا در بازی‌ها» است که تنها کتاب مرجع در حوزه تولید رویه‌ای محتوا (Procedural Content Generation) محسوب می‌شود. یکی از سخنرانی‌های کلیدی کنفرانس با محوریت تولید رویه‌ای محتوا، توسط دکتر شاکر برگزار خواهد شد. جزییات بیشتر در http://lynura.com/

عناوین و زمان سخنرانی‌های دکتر شاکر به شرح زیر است:

روز 25 بهمن – دانشگاه تهران

Modeling Human Emotion and Experience in Games

روز 26 بهمن – دانشگاه شهید بهشتی

Gameplay Analytics and Player Modeling

روز 27 بهمن – سخنرانی کلیدی در کنفرانس دانشگاه اصفهان

 Procedural Content Generation in Games

چکیده‌ی سخنرانی‌های ایشان را در وب‌سایت کنفرانس ببینید.

 

دکترهدایت‌الله صحرایی استاد تمام و مدیر مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله است. زمینه‌های تخصصی وی استرس، اعتیاد و ... است که در این زمینه‌ها دستاوردهای معتبر علمی بین المللی و مقالات فراوانی ارائه نموده است. در حوزه بازی‌های رایانه‌ای، دکتر صحرایی تحقیقات متعددی در زمینه بررسی تاثیرات شناختی بازی‌های رایانه‌ای بر روی سیستم دستگاه عصبی مرکزی نموده است که از مهمترین آنها می‌توان به بررسی المانهای محرک از جمله استرس و المان‌های وابسته‌کننده از جمله اعتیاد اشاره نمود.

دکتر صحرایی از بنیان‌گذاران گروه نوروگیم در ایران می‌باشد. برای آشنایی بیشتر وب‌سایت www.neurogame.ir  را ببینید.

طراحی و پیاده سازی توسط : دیجیتال مارکتینگ یلدا